Zanim przylecisz na Wyspy Kanaryjskie

Zanim przylecisz na Wyspy Kanaryjskie

Sezon wyjazdów wakacyjnych już za pasem i ci, którzy wciąż nie zdążyli zdecydować, gdzie by się tu wybrać, gorączkowo przeczesują internety. Jeśli jeszcze nie wybraliście, polecam wam Wyspy Kanaryjskie. Zresztą nie musicie się ograniczać do sezonu letniego, na Wyspy Szczęśliwe spokojnie możecie wybrać się też w zimie, bowiem pogoda dopisuje tu przez cały rok. Podrzucam wam garść informacji, co każdy turysta powinien wiedzieć, zanim zdecyduje się na wakacje na Kanarach.

Na którą najpierw

Archipelag składa się z siedmiu głównych wysp oraz kilku mniejszych wysepek i to zawsze jest dylemat, na którą się wybrać w pierwszej kolejności. Wszystko zależy od tego, czy jesteście rodziną z dziećmi, czy zarobionym na co dzień po uszy pracownikiem, który chce leżeć i nic nie robić, czy też młodym hipisem z plecakiem i rozwianym włosem.

Jaka będzie pogoda

Panuje takie powszechne przekonanie, że na Wyspach Kanaryjskich jest zawsze piękna pogoda, miło, ciepło i słonecznie. I generalnie to prawda, ale to nie jest jednak taka prosta sprawa, klimat bowiem jest dosyć zróżnicowany. Jeśli źle wybierzecie miejsce noclegu, możecie trafić na wiecznie zachmurzone niebo i chłód, podczas gdy trzydzieści kilometrów dalej turyści będą się kąpać w słońcu i upale. Sprawdźcie więc nieco dokładniej miejsce waszego pobytu. Tutaj macie instrukcje klimatyczne i wyjaśnienie, skąd się bierze ta zróżnicowana pogoda.

Co tu zjeść

Owoce, owoce morza, ryby, kanaryjskie ziemniaki w mundurkach z tutejszymi sosami mojo, desery, dania kuchni hiszpańskiej z półwyspu Iberyjskiego. Potrawy z krajów hiszpańskojęzycznych. Jedno jest pewne, nie będziecie tu cierpieć z głodu.

Jak się dostać z wyspy na wyspę

Gdy już zwiedzicie jedną z pięknych wysp warto wybrać się na kolejną. Jest tu co robić.

Gdzie to właściwie jest

Na Oceanie Atlantyckim. Obok wybrzeży Maroka i Sahary Zachodniej, więc w Afryce. W Hiszpanii i Unii Europejskiej, zatem w Europie. A może gdzieś pomiędzy tymi dwoma kontynentami.

2 thoughts on “Zanim przylecisz na Wyspy Kanaryjskie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.