Zaćmienie Księżyca

Zaćmienie Księżyca

Jest noc, 00:18 czasu lokalnego, w Polsce zatem o godzinę później. Siedzę zawieszona wśród artykułów prasowych, materiałów na nowy post. Księżyc zajmuje się właśnie swoim zaćmieniem, pies coś wzdycha przez sen. Wiadomości z kraju napawają lękiem, prognoza pogody napawa optymizmem. Słońce wstanie o 07:26. Na długo przede mną.

Miał być dzisiaj, choć właściwie to już wczoraj, bo przecież minęła północ, konkretny tekst. Dokładny, wyważony, podbity faktami i szczyptą – wiadomo – interpretacji. Ale może to fakt, że jest piątek w nocy, a może to zaćmienie Księżyca sprawiły, że analizowanie wzrostu cen wynajmu kanaryjskich mieszkań nie skleja się za bardzo. Większe cierpienia tylko przy pisaniu pracy magisterskiej. Zresztą, kto przy zdrowych zmysłach planowałby sobie dobrowolnie pracę na piątkowy wieczór.

Winda w budynku nie działa, ale może to i lepiej, bo po ostatniej naprawie wydawała jakieś dziwne dźwięki. Mamy też awarię pompy, więc woda w kranach raz się pojawia, raz znika. Na balkonie o tej porze jest przyjemnie ciepło, szukam, gdzie ten Księżyc. Widać światła miasta i ocean w oddali.

Zamiast więc danych i dat zostawię was więc na sobotę z muzyką. W sam raz na zaćmienie i na weekend.

4 thoughts on “Zaćmienie Księżyca

    1. Jak co roku tradycyjnie na czas spadających gwiazd. Ile razy by się nie wybrać, tyle razy zachmurzone. 😉

  1. Jest noc, 00:18 … – No i wyjaśniło się que hora es/qué hora son czasu lokalnego! 😉

    No i piosenka też jest fajna. Bardzo mi się podoba. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.