Wkrótce jesień, czyli najpiękniejsze lato na Wyspach Kanaryjskich

Wkrótce jesień, czyli najpiękniejsze lato na Wyspach Kanaryjskich

To nie był zbyt udany sierpień. Na Wyspach Kanaryjskich upłynął pod znakiem pożarów, które trawiły Gran Canarię. Do tego doszły typowe sierpniowe upały, to tutaj najgorętszy miesiąc w roku z temperaturami sięgającymi czterdziestu stopni i więcej. Plus jeszcze tłumy turystów sprawiły, że z utęsknieniem wyczekiwałam już września.

Tak, wiem, w Polsce wrzesień to tradycyjnie czas powrotu do szkoły, pracy oraz codziennych obowiązków. Coraz niższe temperatury i zimne noce przypominają nagle, że zima za pasem. Tymczasem na Wyspach Kanaryjskich wrzesień, październik i listopad aż do połowy a może i cały to najpiękniejsze miesiące w roku i z najlepszą pogodą.

Zazwyczaj upały nie są już tak dokuczliwe, ale oczywiście słoneczna pogoda i ciepło dopisują. O tej porze roku przeważnie wiatr nie jest już tak intensywny, słabną wiejące z północy pasaty. Piękne lato zaczyna się także na północnych, chłodniejszych niż południowe, wybrzeżach Gran Canarii i Teneryfy. Nad Las Palmas, które zimą i wiosną często przykryte jest chmurami, niebo się rozpogadza.

Wraz z końcem wakacji spadają stopniowo ceny biletów lotniczych, atrakcji turystycznych, noclegów. Na wyspach powoli robi się taniej. Można więc korzystać, aż do grudnia, kiedy to nadchodzący okres świąteczny sprawia, że ceny znowu rosną w zawrotnym tempie. Na plażach nieco mniej ludzi, Hiszpanie, którzy chętnie odpoczywają w sierpniu, teraz wracają do pracy.

Ten koniec lata oraz jesień, okres od września do grudnia to najpiękniejszy czas na Wyspach Kanaryjskich. Jeśli więc został wam jeszcze jakiś urlop, wolne, możecie zabrać dzieci na tydzień lub dwa ze szkoły, to wpadnijcie na Wyspy Kanaryjskie. Będzie się wam podobało.

3 thoughts on “Wkrótce jesień, czyli najpiękniejsze lato na Wyspach Kanaryjskich

  1. Hej Edyta 😉
    Mam nadzieję, że nie obrazisz się za taki nieformalny zwrot – liczę, że chociaż trochę tego Kanaryjskiego luzactwa do Ciebie też przylgnęło i nie poczytasz mi tego za złe.
    Ostatnio na horyzoncie pojawiła się u mnie opcja przeprowadzki na Gran Canarie. Nie na stałe, ale myślę, że przynajmniej na rok. Z lubym, w jego rodzinne strony. Chciałam zapytać, jakie wg Ciebie miałabym szanse na znalezienie pracy z: hiszpańskim na poziomie… Może w tamtym momencie będzie to B1. Aktualnie dopiero zaczynam i nie komunikuję się wcale w tym języku ;)… Angielskim C1/C2 i Norweskim C1. Czy jest w ogóle zapotrzebowanie na osoby młode (przed 30) z zapleczem humanistycznym? Jakich prac mogłabym się tam spodziewać? Wiem, że to ogólne pytanie, ale chciałabym poznać opinię osoby bezstronnej, takiej która już zna tamte realia. Muchas gracias de antemano :D!

  2. Dzień dobry,
    Wspaniale się czyta Twojego bloga. Cieszę się, że tu trafiłam 🙂
    Wybieram się na Gran Canarię w podróż poślubną i mam pytanie. Na różnych stronach wyczytałam, że Maspalomas to bardzo turystycznie uczęszczane miejsce. Do tego stopnia, że za bardzo nie warto tam jechać, ponieważ jest tandeta, hazard i ciągłe impreza. Czy to jest prawda? Faktycznie jest tam tak turystycznie, w najgorszym tego słowa znaczeniu? Dopytuję, ponieważ wybieramy się na wycieczkę z biurem podróży, a te najwięcej ofert mają właśnie w Maspalomas. Naprawdę będę zobowiązana za odpowiedź. Pozdrawiam ciepło!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.