Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

Świętujcie, relaksujcie się, odpoczywajcie. Nie żałujcie sobie jajek, żurku, babek i czekoladowych zajączków. Zapomnijcie o codzienności, rutynie, fakturach i pracy biurowej. Wymyślcie sobie jakąś nową, fantastyczną podróż. Wszak – wiem, wiem, w Polsce chwilowe załamanie pogody – wiosna przyjdzie i tak. No i są na świecie takie miejsca, które na was czekają i dziwią się, że was tam jeszcze nie ma.

Mały, wiejski pensjonat w miejscowości Fataga w górach Gran Canarii. A w pensjonacie taki basen, cichy, spokojny, wśród palm, z widokiem na skaliste zbocza.

Nie zrażajcie się, jeśli wasze świętowanie nie przebiega tak, jakbyście sobie wymarzyli. Nasze też nie jest takie idealne. Miało się odbywać nad tym basen, ale tuż przed Wielkanocą spędziliśmy ciut za dużo czasu na słońcu i bez kremu z filtrem. Siedzimy więc w cieniu, zazdrośnie patrząc na ludzi nad basenem, okładamy się aloesem i nurzamy w oleju z kokosem. Koniec końców chłodny miąższ aloesu na spalonej do cna skórze, przynosi taką ulgę, że robi się człowiekowi szalenie przyjemnie. Stopień przyjemności można porównać do grzańca z pomarańczą w zimowy, śnieżny wieczór albo do talerza żurku i święconki w wielkanocny poranek. Jakby nie było, jest dobrze.

Zatem zimno czy ciepło, pochmurnie czy słonecznie, z nawrotem zimy czy w rozkwicie wiosny, jeszcze raz dla Was wszystkich Wesołych Świąt!

Zdrowych i Wesołych Świąt!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.