Wesołych Świąt i takie tam

Wesołych Świąt i takie tam

Żebyście mogli podróżować tam, gdzie chcecie i nie zatrzymywała was żadna granica, żaden celnik, ani żadna wiza. Żebyście mieli pod dostatkiem smażonej kapusty, krewetek w oliwie z czosnkiem, pierogów i ziemniaków z alioli. Żeby wam grała zawsze piękna muzyka. Żebyście się przechadzali o zachodzie słońca na promenadach, plażach, deptakach, górskich ścieżkach, wcinając lody śmietankowe, pieczone kasztany albo konserwę turystyczną. Żebyście się zaśmiewali do bólu brzucha. Żebyście byli zawsze w dobrym towarzystwie fantastycznych ludzi i swoim własnym. Żeby wam nigdy nie brakło zdrowego dystansu, gdy inni wokół tracą głowę. Żebyście się mieli do kogo przytulić, gdy jest bardzo zimno i nawet gdy jest bardzo ciepło. Żebyście mieszkali, gdzie wam się zamarzy, w Polsce, na Wyspach Kanaryjskich, w Tajlandii, na Litwie albo na Wyspach Fidżi. Żeby świat co dzień wydawał się wam fascynującym miejscem. Żebyście wybrali, gdzie będziecie pracować. Żebyście wychodzili z kryzysów z jeszcze lepszym pomysłem na samych siebie. Żebyście mieli pod dostatkiem słońca, plaży, upałów, górskich stoków i śniegu. Żebyście umieli doceniać to, co macie i to, czego nie macie. Wesołych Świąt. Merry Christmas. Feliz Navidad.

Z kanaryjskiego frontu świątecznego donoszę, że jest bardzo dobrze. Przyjechała rodzina z Polski z kapustą i kiszonymi ogórkami w walizce. Nadzienie do pierogów jest z kozim serem, bo białego krowiego to nawet tu w Lidlu nie było. Wczoraj padał deszcz i zrobiło się trochę chłodno, tak z siedemnaście stopni, zimny wiatr wieje, więc prawie zima. Nie będziemy ściemniać, woda w basenie była zbyt rześka, żeby popływać. Za śniegiem nam bardzo tęskno, to znaczy mnie, bo rodzina się cieszy, że uciekła od mrozu i śniegu.

Ponoć, dotarły do mnie słuchy, w polskim barze w Las Palmas, czasem serwują bigos. I to jest najlepsza świąteczna wiadomość.

2 thoughts on “Wesołych Świąt i takie tam

  1. WoW!
    To najlepsiejsze życzenia tego roku 🙂

    Jako, ze już po Świętach… to ja życzę wszystkiego co w życiu najlepsze w Nowym 2017 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.