Ślub na plaży

Ślub na plaży

Słońce świeci mocno, odbija się blaskiem od jasnego piasku. Ocean jest spokojny, mieni się odcieniami szafirów, szmaragdów i błękitów, aż się ma ochotę wskoczyć do wody, ale skakać nie będziemy, bo jesteśmy wystrojeni w szykowne kiecki i garnitury. Niemal nie ma wiatru, co jak na styczniowy dzień na Fuerteventurze jest wyjątkowe. W tej scenerii na jednej ze słynnych plaż w El Cotillo, Playa de la Concha, on, mocno zdenerwowany i ona w białej sukni, i trampkach, wzięli ślub. Ja tam byłam, miód i wino piłam.

Była zatem przysięga wypowiedziana tuż nad oceanem, przesypujący się do butów piasek, sesja zdjęciowa z parą młodą, przypatrujący się ceremonii turyści i plażowicze. Ceremonia odbyła się trochę po hiszpańsku, trochę po włosku, bo młoda para i znaczna część zaproszonych pochodzi z pięknej Italii. Zresztą, nie jest to nic dziwnego w północnej części Fuerteventury, osiedliło się tu bowiem bardzo dużo Włochów. Spacerując po Corralejo człowiek może się czasem pomylić i pomyśleć sobie, że zamiast do Hiszpanii przyjechał do Włoch.

Obsypaliśmy młodych ryżem i wydmuchiwaliśmy wprost na nich bańki mydlane, ponoć to też przynosi szczęście. Przyjęcie odbyło się w restauracji – oczywiście włoskiej – położonej tuż obok, po drugiej stronie drogi i z widokiem na ocean oczywiście. Wśród koktajli, mojito, sałatki z ośmiornicy, ryżu z owocami morza i słodkości tańczyliśmy, rozmawialiśmy i domagaliśmy się, żeby się całowali. Wyswataliśmy ich porządnie i mamy nadzieję, że raz na zawsze.

4 thoughts on “Ślub na plaży

  1. Witam, mam pytanie. Czy pani organizuje śluby na wyspach kanaryjskich? Pozdrawiam serdecznie Aleksandra S

  2. Witam Pani Edytko.Blogiem jestem niezmiennie zafascynowana i czytam go na bieżąco.Jest cudny!!!!Mam pytanie jak najtaniej i z jakim przewoznikiem latać na Fuerthę,najlepiej bez przesiadek oraz z jakiego miasta w Polsce latamy na tę wyspę?Dziękuję za odpowiedz i
    pozdrawiam serdecznie z Mazur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.