Podróże w czasach pandemii

Podróże w czasach pandemii

Planowanie podróży w 2020 roku pełne jest dylematów. Kiedy się wybrać, żeby nie trafić na jakąś drugą, trzecią i dziesiątą falę tzw. pandemii? Czy mój lot nie zostanie odwołany? Ile pieniędzy mogę stracić, jeśli mój lot jednak nagle zniknie z siatki połączeń? Co wymyślą władze danego kraju, by zbadać zawartość wirusa? Ile razy na lotnisku pracownicy zmierzą mi temperaturą i co z niej wyczytają? Czy będą formularze, kwestionariusze, zaklinanie rzeczywistości?

Czy uda mi się wrócić, czy utknę gdzieś pod dowolną szerokością geograficzną? Jakich obostrzeń, logicznych lub nie, trzeba będzie przestrzegać? Czy w kraju, do którego się wybiorę, będzie można tańczyć? (nie śmiejcie się, w Hiszpanii obecnie dyskoteki mogą być otwarte, ale obowiązuje zakaz tańca)

Czy uda mi się wybrać do restauracji i cieszyć miłym wieczorem, czy też fruwające nam nad głowami paranoje nie dadzą mi spokoju? Czy zostanę zobowiązana do zainstalowania jakiejś dziwnej aplikacji, która będzie śledzić, z kim się spotykam? Już prędzej zrezygnuję ze smartfona i odpalę starą nokię.

Czy hotele będą otwarte? Od kiedy zostaną otwarte? Czy kraj, do którego będę chciała wrócić, wpuści mnie z powrotem? Czy mój kraj mnie wpuści na swoje terytorium? Czy kraj, w którym będę się przesiadać, nie polubi mnie tak bardzo, że zaprosi mnie na dwutygodniową kwarantannę, choć ja chciałam tylko na dwie godziny?

Czy na lotnisku będzie można się napić kawy?

Mam tylko jedno pytanie, na które bez wątpienia znam odpowiedź. Czy w całym tym bałaganie w ogóle warto wybrać się w podróż? Zdecydowanie tak.

A tutaj przeczytacie, dlaczego kawa jest taka ważna:

2 thoughts on “Podróże w czasach pandemii

  1. Cały czas mam nadzieję, że 14.09 czarterem polecę na moją ukochaną Fuerteventurę. I że mój ulubiony hotel będzie czynny…

    1. Póki co widoki są dobre. No ale jest 2020 rok, więc można się spodziewać pewnie różnych niespodzianek. Ja chcę polecieć do Polski i też się zastanawiam, czy będę mogła bez problemu wrócić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.