Piwo w barze. Nowe możliwości na kwarantannie

Piwo w barze. Nowe możliwości na kwarantannie

Od poniedziałku jedenastego maja na wszystkich Wyspach Kanaryjskich będzie można usiąść w ogródku knajpianym, pojechać poza miejsce zamieszkania lub odwiedzić rodzinę. To wszystko jednak w obszarze każdej z wysp, wciąż nie można będzie podróżować między poszczególnymi wyspami. Otwarte zostaną niewielkie sklepy i zakłady usługowe o powierzchni do czterystu metrów kwadratowych. Będzie można pójść do teatru czy muzeum, te jednak muszą spełniać określone wytyczne co do zasad bezpieczeństwa. Dozwolone będą także spotkania do dziesięciu osób. Hiszpański rząd stopniowo łagodzi obostrzenia dotyczące kwarantanny.

Trzy wyspy już teraz cieszą się tymi łagodniejszymi restrykcjami, są to La Gomera, El Hierro i La Graciosa. Wraz z początkiem nowego tygodnia dołączą do nich Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura i Lanzarote. Mniej więcej połowa mieszkańców całej Hiszpanii od poniedziałku znajdzie się na terytoriach, które wkraczają w pierwszą fazę znoszenia kwarantanny. Potrwa ona przez minimum dwa tygodnie.

Rząd wraz z grupą ekspertów analizuje statystyki dotyczące koronawirusa, możliwości i wydajność służby zdrowia na danych obszarach i na tej podstawie decyduje, który region, miasto czy gmina może cieszyć się większą swobodą poruszania, a w którym mieszkańcy nadal będą siedzieć zamknięci w domach. Całość ma potrwać minimum osiem tygodni. Optymistyczna wersja jest taka, że z końcem czerwca życie wróci do normy.

Dziś mija tydzień, od kiedy można wychodzić na spacery i uprawiać sporty w przedziale czasowym od szóstej do dziesiątej rano oraz od dwudziestej do dwudziestej trzeciej. W nadchodzącym, dziewiątym już tygodniu obowiązkowej kwarantanny będzie też można usiąść w ogródku w barze. Chyba zostanę sportowcem-alkoholikiem. Niecierpliwe czekam na moment, kiedy te regulacje przestaną wreszcie wyznaczać rytm mojego życia.

2 thoughts on “Piwo w barze. Nowe możliwości na kwarantannie

  1. Hiszpania kontynentalna a Kanary to wiadomo przepaść jeśli chodzi o koronę.

    Czy orientujesz się czy władze zamierzają np. w okresie wakacyjnym otworzyć możliwość przylotów np. z Polski.

    Czy faktycznie wakacje na wyspach można planować dopiero na jesień?

    1. Władze same jeszcze nie wiedzą, co zamierzają wprowadzić w kwestii lotów międzynarodowych i otwierania granic. Siedzimy i czekamy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.