Maseczki i kolejne przedłużenie stanu alarmowego

Maseczki i kolejne przedłużenie stanu alarmowego

Premier Hiszpanii zawnioskował o przedłużenie stanu alarmowego w kraju, a co za tym idzie obostrzeń dotyczących obowiązkowej kwarantanny, o kolejne piętnaście dni a nie jak zapowiadał wcześniej aż o cały miesiąc. To już piąte przedłużenie stanu alarmowego. Według aktualnie obowiązującej wersji ma on potrwać do siódmego czerwca. Jednocześnie rząd wprowadza obowiązkowe noszenie maseczek w miejscach publicznych, choć do tej pory politycy twierdzili, że nie jest to konieczne. Hiszpańskie władze mają tyle pomysłów na wychodzenie z koronakryzysu co ja na zarobienie miliona dolarów. I póki co mamy podobną skuteczność.

Z optymistycznych wieści należy wspomnieć, że prawdopodobnie od poniedziałku Teneryfa, La Palma, Gran Canaria, Fuerteventura i Lanzarote wejdą w drugą z czterech faz znoszenia obowiązkowej kwarantanny.

Wielkie nadzieje w turystach wzbudził też ostatnio minister transportu José Luis Ábalos, który oświadczył, że po piętnastym czerwca lub w lipcu obcokrajowcy będą mogli przybywać do Hiszpanii bez obowiązku odbywania czternastodniowej kwarantanny. Lokalne władze kanaryjskie twierdzą jednak, że reaktywacja turystyki międzynarodowej już w lipcu nie jest możliwa. Od śledzenia doniesień prasowych, który polityk, co powiedział, a który sprostował, że to nie tak, można dostać bólu głowy.

Atmosfery dopełniają ludzie. Niektórzy wytrwale, w maseczkach, w rękawiczkach, witają się ze mną spojrzeniem z daleka, skarżąc się, że współobywatele nie stosują się do wymogów zachowania odległości lub co gorsza dają sobie nielegalne buziaki i kąpią się w morzu wbrew zarządzeniom. A przez taką nieodpowiedzialność będziemy siedzieć na kwarantannach w nieskończoność. Inni twierdzą, że wirus nie istnieje i cała ta sytuacja to spisek rządów, by odebrać nam wolność. Reszta siedzi w knajpach, pije piwo i zdaje się nie być na żadnej barykadzie paranoi. Wszystkich łączy jedno, mają już serdecznie dosyć.

4 thoughts on “Maseczki i kolejne przedłużenie stanu alarmowego

  1. Bo samej pandemi nie ma, to jedno wielkie kłamstwo. Proszę poczytać w niezależnych źródłach a nie w samej Tv.

  2. My dopiero 1.06 będziemy w fazie 2 więc ? wreszcie plaża. Chodzę bez rękawiczek i maski. Wkładam tylko maskę jak wchodzę do sklepu ? Ogólnie ten wszechobecny strach i panika mnie wkurza, bo ja też w ten cały covid nie wierzę ?❤⚘

    1. No właśnie z tymi maseczkami to mam największy problem. Nie noszę, za to robię slalom na ulicy, żeby ludzi unikać ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.