Lotnicze kalambury. Czym, czy i dokąd będzie można polecieć

Lotnicze kalambury. Czym, czy i dokąd będzie można polecieć

Upały, kalima i wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych na Wyspach Kanaryjskich to główne wydarzenia minionego dopiero co ósmego miesiąca roku. Przełom sierpnia i września przyniósł zaś kilka gwoździ do trumny kanaryjskiej branży turystycznej Anno Domini 2020, gdy rząd polski zakazał lotów do Hiszpanii (oprócz czarterów), zaś rząd niemiecki wprowadził wyspy na czarną listę krajów, do których nie zaleca się podróżowania, a po powrocie wymagana jest kwarantanna.

Te wydarzenia obserwuję, podróżując po Szwajcarii a później po Polsce, gdzie sierpniowe upały ustąpiły właśnie przed pierwszymi oznakami jesieni. Z okien autobusów i pociągów podziwiam pola, na których kwitnie mimoza w jakichś oszałamiających, nieskończonych ilościach. Właściwe jest to nawłoć, roślina, która potocznie zwana jest mimozą. Ale rozumiem, że Julian Tuwim nie mógł był napisać wiersza zaczynającego się od słów „nawłocią jesień się zaczyna” a Czesław Niemen nie mógł tego wyśpiewać.

Jezioro Dejguny na Mazurach

Te refleksje przyrodniczo-językowe oraz korzystanie z uroków babiego lata urozmaicam sobie graniem w kalambury z rządami europejskich państw i liniami lotniczymi. Póki co mnie ogrywają, bo mój lot do Barcelony został odwołany. Głowię się teraz więc przez jaki kraj, jakimi liniami polecieć, żeby dostać się na Wyspy Kanaryjskie gdzieś w drugiej połowie września. Szeroko polecany liberalny Berlin okazuje się nie być jednak aż tak liberalny, skoro nagle nie zaleca podróżowania na archipelag. Uzbrojona w wyszukiwarki internetowe, śledząc newsy, mam nadzieję, że ostatecznie wszystko w przyrodzie zostanie na swoim miejscu: mimozy przekwitną jak co roku a samoloty będą niewzruszenie latać po niebie.

A tu poczytacie, o co chodzi z tą kalimą:


4 thoughts on “Lotnicze kalambury. Czym, czy i dokąd będzie można polecieć

  1. Powodzenia z powrotem. Ja zaczynam urlop od 25 września i nadal nie wiem, gdzie wyląduję. A wcześniej rozważałam Wyspy Kanaryjskie…

    1. Dziękuję! No w tym roku lepiej podejmować decyzje z dnia na dzień i nie planować za dużo z wyprzedzeniem. Powodzenia, oby urlop był super!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.