Kwarantanna w Hiszpanii. Nowe pomysły rządu na nowy tydzień

Kwarantanna w Hiszpanii. Nowe pomysły rządu na nowy tydzień

Premier ostatnio to tak lubi, rzuci jakąś obietnicę w świetle kamer na konferencji prasowej lub podczas telekonferencji z przedstawicielami lokalnych rządów, ale do końca nie powie, o co mu właściwie chodzi. Na przykład w niedzielę zdradził, że w części z hiszpańskich regionów stan alarmowy może być zniesiony już w nadchodzących dniach. Które to będą regiony lub obszary i kiedy, tego jednak nie powiedział.

Od poniedziałku dwudziestego piątego maja część Hiszpanii, w tym cztery z Wysp Kanaryjskich: La Palma, Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura i Lanzarote wejdą w drugą z czterech faz znoszenia obowiązkowej kwarantanny. Według wcześniejszych decyzji rządu każda z faz ma trwać minimum dwa tygodnie. Jednak zgodnie z zapowiedzianymi dopiero co zmianami mogą one zostać skrócone do tygodnia. Czy tak się stanie i gdzie, tego wciąż nie wiadomo.

Kolejną z ważnych nowości ogłoszonych podczas przedostatniego weekendu maja jest oficjalna informacja, że od lipca Hiszpania otwiera się na turystykę międzynarodową. Premier zachęca hotelarzy i restauratorów, by zabrali się za przygotowania do sezonu. Nie ma jednak dla nich, ani dla turystów żadnych konkretów. Nie wiadomo, od kiedy dokładnie branża mogłaby ruszyć, jakie specjalne wymogi i czy jakiekolwiek w ogóle zostaną nałożone. Jeśli czytaliście ostatnio w prasie czy na portalach informacje o obowiązkowych badaniach albo specjalnych paszportach medycznych dla turystów, nie przywiązujcie się zbytnio do tych newsów. Nic konkretnego bowiem jeszcze nie wiadomo.

Na terenach, które od poniedziałku dwudziestego piątego maja wejdą w drugą fazę znoszenia kwarantanny, kolejne obostrzenia zostaną złagodzone. Będzie można na przykład pójść na plażę. W niektórych miejscach może się to jednak okazać skomplikowaną operacją, bowiem lokalne władze głowią się, jak mogą, jak ograniczyć liczbę osób przebywających naraz na plaży. Wprowadza się różne regulacje, na przykład w El Rosario na Teneryfie trzeba zarezerwować sobie termin przez internet.

Premierowi, politykom i lokalnym władzom życzymy kolejnych światłych pomysłów.

2 thoughts on “Kwarantanna w Hiszpanii. Nowe pomysły rządu na nowy tydzień

  1. Teraz nie ma turystów to raczej na plaży będzie luźno. Chociaż jak większość na erte lub bezrobociu to w sumie ci robić w te upały i wszyscy pójdą na plażę… madre mia ?

    1. Na plażach w miastach mogą być tłumy. A oczywiście bezrobocie spędzać na plaży to nienajgorsza wizja ???

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.