Co dalej z kwarantanną na Wyspach Kanaryjskich

Co dalej z kwarantanną na Wyspach Kanaryjskich

Najnowsze pomysły rządu: jeśli liczba zarażonych koronawirusem będzie spadać, od drugiego maja będzie można wychodzić na spacer i uprawiać sport. Poza tym kwarantanna potrwa do dziesiątego maja. Cała reszta to wciąż tylko różne pomysły i domysły. Do tych pomysłów wliczają się też plany kanaryjskich władz lokalnych mówiące o tym, jak ma wyglądać zniesienie obostrzeń na wyspach. Wszelkie propozycje muszą jednak zostać zaakceptowane przez rząd w Madrycie.

Władze archipelagu, podobnie jak i innych regionów Hiszpanii, przygotowały plan zniesienia kwarantanny. Proces powrotu do normalności na wyspach miałby przebiegać w czterech etapach.

Wśród wysuwanych propozycji jest na przykład pomysł, by mieszkańcy budynków o numerach parzystych mogli wychodzić na zewnątrz w dni parzyste, nieparzystych w nieparzyste, zaś dzieci każdego dnia, ale jedynie w określonych godzinach. Nie ma jeszcze żadnej proponowanej daty, kiedy miałoby się zacząć stopniowe wypuszczanie ludzi z domów. Kanaryjskie pomysły mają być dyskutowane z rządem centralnym w poniedziałek.

Zdecydowanie dobrą wiadomością dla wyspiarzy jest to, że Wyspy Kanaryjskie obok Murcji to region, który ma najlepsze statystyki odnośnie zakażeń koronawirusem. Jeśli więc faktycznie zniesienie kwarantanny miałoby się odbywać w różnych terminach w poszczególnych regionach, to archipelag faktycznie mógłby być jednym z pierwszych miejsc, gdzie restrykcje będą zniesione.

2 thoughts on “Co dalej z kwarantanną na Wyspach Kanaryjskich

 1. To dobry news 🙂 ze kwarantanna tylko do 10 go maja.
  Bo dziewiatego wyplywamy ze stolicy, Petrie Island… Ottawa River, St. Lawrence River, a potem juz Atlantic, prosto na Gran Canrie :).. no, moze chwilowy stop na Teneryfie. Modle sie zeby nic zlego nie wyskoczylo.
  To bedzie super kwarantanna. Piwo juz kupilismy :))
  A swoją drogą bardzo Ci dziekuje za tego bloga i info!
  Dobra robota. Czekam na kolejne updates 🙂

  1. No mam nadzieję, że nie przedłużą… Dziękuję za miłe słowa co do bloga! Cudownego rejsu życzę ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.